Як "працівник Офісу Президента" займався квартирним рейдерством: ексклюзивне розслідування

Нещодавно в самісінькому центрі столиці 24 родини опинились без житла. Їхні прізвища разом із правом власності зникли з реєстру нерухомості, натомість там опинилась дуже дивна новостворена компанія. Об этом сообщает radyvyliv.in.ua со ссылкой на СМИ.

Юридично не підкопаєшся, але журналісти "ЦРУ" знайшли у заплутаній схемі ниточку, яка може вивести розслідування НАБУ на новий рівень.

Це елітна столична багатоповерхівка на Діловій. Житло тут коштує від півтори тисячі доларів за квадрат. І в один день одразу 24 квартири у цьому будинку стали власністю приватної фірми.

ділова
Будинок на вулиці Діловій

Люди, які свого часу купували ці квартири, шоковані. За одну ніч з реєстру нерухомості зникли їхні прізвища разом із правом власності.

Леонід Шостаківський 3 роки тому придбав квартиру на вулиці Діловій, вклав 5 мільйонів гривень, попередньо перевірив усі доступні реєстри, документи і тричі порадився з юристами.

Ми про це дізналися випадково. Наш знайомий нотаріус сказав, що щось відбувається з власністю. У неї стоїть такий спеціальний маячок і зранку, коли вона прийшла на роботу, то сказала, що власники вже не ми,
– розповів місцевий житель Леонід Шостаківський.

За кулісами будівельно-торгівельного театру, відбувались більш захоплюючі дії. Проте для добросовісного покупця, вони були не передбачені.

Цей будинок зводила будівельна компанія "Укртранс". На будівництво потрібні гроші, тож забудовник взяв позику у банку "Київ". Коли у "Києва" почались проблеми, його кредитний портфель опинився в іншій банківській установі – "Укргазбанк".

Уже у 2015 році "Укргазбанк" укладав договір з фінкомпанією "Кредит гарант" про відступлення права вимоги по кредиту. Тобто, банк не забажав власноруч стягувати борги і передоручив це іншій компаній. Пізніше вже той самий "Кредит гарант" теж умив руки та передав право вимоги до іншої фінкомпанії "Джерело фінансів". Саме вона і продавала людям у 2015 – 2016 роках ті 24 квартири.

нерухомість київ
Схема продажу квартир

Нові власники отримували документи на право власності та ключі від своїх нових апартаментів, а забудовник "Укртранс" гасив заборгованість за кредитом.

Проте на цьому квартирно-банківська епопея не завершилась, а лише набрала додаткових обертів. Після того, як "Джерело фінансів" продала усі квартири добросовісним набувачам, "Укргазбанк" раптово подав до суду про визнання договорів між ним та факторинговою компанією "Джерело фінансів" недійсними. І таки суд пішов на зустріч банку.

Юристи, до яких звернулись ошелешені вже не власники своїх квартир, стверджують – судове рішення сумнівне. Адже жодних боргів перед "Укргазбанком" в компанії-забудовника "Укртранс" на момент продажу квартир добросовісним покупцям – не було, ані копійки.

"Укртранс" погасив усі свої зобов’язання. Це підтверджується відповідним рішенням суду, що набрало законної сили. Насправді те, що відбувається зараз, – це фактично, людей хочуть змусити оплатити у двократному розмірі ще раз за свої квартири. На нашу думку, можуть мати місце рейдерські дії,
– заявила адвокат Марина Сіліна.

Проте жодне негативне рішення суду для винахідливих банкірів – не указ. Відкатану у 2015 році схему вирішили провернути ще раз – через чотири роки. У лютому, 2019 року, так звану кредитну заборгованість "Укртрансу", "Укргазбанк", за договором факторингу, передав спочатку ТОВ "Реверс-Інвест". Вона ж, в свою чергу, пізніше компанії "Ріофін". Тобто, історія пішла по колу.

ТОВ "Ріофін" 10 місяців тому створила ще одна новостворена компанія – "Ріо консалтинг". Ці обидві ТОВки, яких немає за місцем реєстрації, за даними YouControl, входять в групу "Правовест". Ключові особи даної організації – два успішних київських адвокати – Денис Шкіптан та Гліб Сегида.

нерухомість києва забудовника

У витягу з судової справи зазначено наступне: Відповідно до пункту 2.1. договору, фактор зобов’язаний протягом одного року з дня укладення цього договору передати в розпорядження клієнта грошові кошти у сумі 13 мільйонів 100 тисяч гривень без ПДВ шляхом перерахування на рахунок клієнта.

нерухомість забудовники
Витяг з судової справи

А це означає, що ось цій сумнівній новоствореній "Ріофін" усю так звану кредитну заборгованість "Укргазбанк" через посередника продав за 13 мільйонів гривень. І з цього моменту в історії розпочинається найцікавіше, бо ж цифри вигаданого боргу починають рости у геометричній прогресії. А працівники ТОВ вдаються до радикальних дій.

Навесні 2019 року у 24 поштові скриньки цих квартир розклали дуже цікаві листи, в яких чітко написана вимога сплатити борг компанії "Укртранс" перед уже неіснуючим банком "Київ" – 367 мільйонів гривень, півтора мільйони доларів та ще майже 2,5 мільйони євро. І якщо ви не перерахуєте зазначену суму за 30 днів на рахунки компанії "Ріофін", то ваша квартира стане не ваша.

Цікаво! Золота лихоманка з російським слідом: хто привласнив унікальні державні копальні

Рівно через 30 днів після отримання листа з абсурдними вимогами, в реєстрі нерухомості житель будинку Руслан Ялованеко не побачив власного прізвища. Натомість у його помешкання з’явився новий власник –ТОВ "Ріофін".

Журналісти "ЦРУ" взялись перевірити, що ж за це реєстратор переписав квартири без відома їх жителів на фіктивну компанію "Ріофін". У два етапи – у березні та у червні дані до реєстру вніс Мороз Дмитро Олександрович з Комунального підприємства "Реєстраційне бюро".

нерухоммість київ забудовники
Дмитро Мороз

Декларація Мороза Дмитра Олександровича:

Журналістка-розслідувачка Аліна Стрижак вже кілька років щільно займається дослідженням чорних реєстраторів і такі нюанси як фіктивні комунальні підприємства з підставними особами пояснює дуже просто.

Якщо ми говоримо про реєстратора, то це флешка-реєстратор. Швидше за все, хтось від імені цієї людини, по її документах вивчився в Міністерстві юстиції, а саме в структурі Мін’юсту на реєстратора, подав документи і так отримав ключ доступу до реєстрів,
– розповіла Аліна Стрижак.

Звісно, хотілось би поїхати й подивитись, як військовослужбовець з Кривого Рогу добирається на роботу в столицю, щоб вершити долі людей, а точніше їхнього майна. Але тут же, в YouControl, журналістам "ЦРУ" трапляється ще одна цікава фішка – кримінальна справа, в якій фігурує вже згадане нами комунальне підприємство. І справа ця теж стосується перереєстрації.


Адреса "комунального підприємства"

Однак будинок за вказаною вище адресою насправді не існує, а є лише житловий будинок із схожим номером 12/3.

Так само не існує і будинку по вул. Хрещатик/Заньковецької, 15/4, в якому начебто має розміщуватися засновник КП "Реєстраційне бюро".


Адреса, в якій має розміщуватися засновник КП "Реєстраційне бюро"

Це ж комунальне підприємство є і на сайті Мін’юсту. Саме в цьому поважному органі фіктивній організації видали акредитацію на проведення реєстрації.

Поки журналісти розбирались у документах, фіктивних підприємствах та неіснуючих КП, жителі Ділової звернулись безпосередньо до Міністерства юстиції зі скаргами, щоб визнати реєстраційні дії підозрілого пана Мороза – незаконними. Але і там на зустріч постраждалим ідуть не охоче.

На ще одне чергове засідання прийшла команда журналістів з камерами, бо питань назбиралось дуже багато. Перед Мін’юстом ставили питання, як вони могли надати акредитацію неіснуючому бюро.

Відео з засідання:

На засідання, прийшла й представниця "Ріофіну".

Не наша вина, що на жаль, люди придбали собі квартири у шахраїв,
– сказала представниця ТОВ "Ріо Фін" Валерія Барановська.

Якщо попередня компанія, що продавала квартири, – то шахраї? То хіба нинішня "Ріофін" не діє за тим самим сценарієм?

Коментар представниці "Ріофін":

Цією історією зацікавились ще й детективи НАБУ. Нардеп Дмитро Лінько, який прийшов на допомогу постраждалим, надіслав запит.

Я звернувся як нардеп до НАБУ, щоб повідомили про хід справи, деталі вони, безумовно, нам не повідомляють. Але навіть про хід справи, чи є підозрювані, чи відбуваються допити і взагалі, що з цим відбувається, отримали відписку – це таємниця слідства і все,
– наголосив народний депутат України 8 скликання Дмитро Лінько.

Здавалося б, два зовсім не пов`язані між собою епізоди, єдиною точкою дотику між якими є фіктивне комунальне підприємство. Кредитну компанію "Кредит Гарант", з якою першочергово "Укргазбанк" заключив договір факторингу, який потім суд визнав недійсним, у 2016 році, коли і відбулась ця оборудка, очолював Сергій Жданов.

Хто такий Сергій Жданов?Народився 29 березня 1976 року у місті Первомайськ, що на Харківщині. У 1998 році він закінчив юридичний факультет Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого.

сергій жданов
Сергій Жданов

З 1999 по 2002 рік працював в слідчо-оперативній групі при Генеральній прокуратурі України на посаді слідчого. В 2002 році звільнився з прокуратури за власним бажанням.

У липні 2019 року призначений керівником режимно-секретного департаменту Офіса Президента України.

Сьогодні побачити прізвище Жданова у історії компанії "Кредит гарант" неможливо. У реєстрі юросіб все ретельно підчистили. Проте у публікації видання "Наші гроші" за травень 2016 року написано:

наші гроші
Скрін з матеріалу "Наших грошей"

Так, саме той Сергій Жданов з столичною пропискою і 1976 року народження. Виявляється, ретельно історію підтерли і ще в однієї ТОВ, якій "Кредит Гарант" передав право вимоги – "ФК "Джерело фінансів". За надзвичайним збігом обставин, коли у 2015-2016 роках, ця фірма направо й наліво розпродавала квартири на вулиці Діловій 2-Б, її керівником теж був Сергій Жданов.

Це означає одне, що компанія "Джерело фінансів", яку у 2016 році "Укргазбанк" звинувачував у підробці документів, і компанія "Ріофін", яка юридично зараз є власником 24 квартир на вулиці Діловій, взаємопов’язані і об’єднує їх у цьому ланцюжку махінацій постать Сергія Жданова. У нього є ще більше десяти фіктивних компаній й у всіх них є кримінальні справи по перереєстрації різноманітних об’єктів.

31 серпня слідчі теруправління ДБР, розташованого в Києві, затримали чотирьох осіб, які вимагали 570 тисяч доларів США від колишнього співробітника держкомпанії "Укрспецекспорт" за сприяння у його призначенні на керівну посаду в державний концерн "Укроборонпром". З джерел команди "ЦРУ" відомо, що серед цих чотирьох людей міг бути Сергій Жданов.

blog_ava
Трансплантація органів: коли повноцінно запрацює в Україні і за чим затримка?
сьогодні
630

Джерело статті: “http://24tv.ua/yak_pratsivnik_ofisu_prezidenta_zaymavsya_kvartirnim_reyderstvom_eksklyuzivne_rozsliduvannya_n1201682”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя